Výzva – zkuste každý den něco nového

Sedím tu a přemítám, co se mi za poslední 2 měsíce karantény, kdy jsme se všichni ocitli nedobrovolně společně doma podařilo. Na co jsem pyšná, hrdá sama na sebe. A docela mě překvapilo, že je toho opravdu hodně.

Na začátku převládla panika

Vše se rychle měnilo, zakazovalo, panovala obrovská nejistota, strach, obavy, velká nervozita a panika.

Jsem citlivější bytost, takže se mi během karantény podařilo několikrát stáhnout si ze společného vědomí spoustu negativních pocitů jako úzkosti, deprese, beznaděj, lítost, strach a stres.

Stálo mě hodně sil se s tím naučit pracovat a očistit se od všech negativních emocí, které společností pulzovaly.

Ale jsem ráda, že jsem tuto výzvu dostala a naučila se tak velmi cenné praktiky, které mi jistě ještě v životě poslouží. A to mě přivedlo k této myšlence.

Život je plný výzev

Jen jednu zdoláte, vyvstane nová. A to je právě život. Někdo by řekl, že jsou to jedna překážka za druhou, ale záleží, jak se na to podíváte.

Chcete-li budou to překážky, ale budete-li chtít, stanou se z nich výzvy.

Takto jsem se podívala i na domácí izolaci. Rozhodla jsem se každý den zdolat některou z výzev.

A co se mi podařilo?

Nejprve bylo nutné našít roušky pro rodinu. Nikdy předtím jsem na stroji nic pořádného neušila, nešlo mi to. Vždy se mi nitě trhaly nebo cuchaly spolu s látkou. Tady vyvstala výzva a k tomu se muselo začít hned.

Sehnala jsem si podrobný video návod a zasedla ke stroji – výsledek mě překvapil. Funkční roušky byli na světě a má domněnka, že neumím šít na stroji pryč.

Dost mě to chytlo. Už mám doma další látky a hledám střihy a návody. Těším se na výsledek!

Návrat k přírodě

Poté jsem vysela semínka – a kupodivu mi letos poprvé vyrostla sadba rajčat, okurek, dýní a fazolí. Mám z toho obrovskou radost!

Nejen, že jsem pomohla novému životu k probuzení, můžu se o něj dál s láskou starat a on mi to vrátí svými plody.

Ale především jsem překonala své mnohaleté dogma, že mně prostě zelenina ani květiny nikdy nerostou. Super pocit – jde to!

Také jsem se naučila šintovat pole v česneku – vždy mi to připadlo dost složité a těžké na fyzickou sílu, ale opak je pravdou. Je to spíš o přesnosti než o síle. Další zářez na pažbě.

Zahradničení mě vůbec hodně chytilo, a dokonce se mi letos povedlo něco neuvěřitelného – dokázala jsem předběhnout plevel na poli a vyplít půl pole za jedno odpoledne! Teď to jen udržet po celou sezónu.. 😊

Tvorba je velká výzva

Konečně jsem se odhodlala a objednala si akrylové barvy – moc jsem toužila zkusit malovat kamínky a schovávat je po okolí, abych udělala někomu jinému radost z vycházky a nalezeného pokladu.

První kámen jsem domalovala tento víkend a myslím, že mě to bude bavit dlouho…

I pečení je tvorba – na Velikonoce se mi povedli úžasné jidáše. Pochutnala si celá rodina 🙂

Domácí vzdělávání

Také jsem se od prvního dne doma musela stát učitelkou svých dvou malých dětí. Druháka a budoucího předškoláka – takže nejen násobilka a slovní druhy, ale i příprava uvolňování ruky, procvičování barev, tvarů a kreslení.

Zde mě teď čeká ještě jedna velká výzva – domácí logopedie s předškolákem – a pořádná, mluví stále hůř… nemá čas vyslovovat..

Domácí výuka základní školy mě dokonce naučila pro mou práci jednu velmi důležitou věc – a to ovládání aplikace ZOOM, kde plánuji již brzy (např. tento víkend na ALLfestu) publikovat svá terapeutická videa a instruktáže.

Doba se změnila, lidé se mění

Je třeba se také přizpůsobit novým podmínkám, a cesta online školení je budoucnost pro náš další rozvoj.

Jsem na nás všechny doma moc hrdá, jak jsme vše zvládli, a přitom se znovu naučili žít a pracovat všichni pohromadě. Nebylo to jednoduché, ale jsme na cestě a stále se učíme. Celý život.

Je dobré vědět, že děláme to nejlepší, co v dané chvíli umíme, a snažíme se stále zlepšovat.

Jakou výzvu jste pokořili vy?

Moc by mě zajímalo, jaké výzvy jste zvládli během nouzového stavu našeho státu Vy?

Napište mi do komentáře nebo na FB Vzlétni jako Fénix, budu ráda za Vaše nápady a tipy. Co vše je ještě možné zkusit? Co bude naší další výzvou?

S radostí, lehkostí a láskou
Markéta

Autor: Markéta Tritová, LL.M.

Jsem terapeutka a mým posláním je provázet lidi na jejich cestě za vědomým zdravím. Zaměřuji se na samoléčebné a energetické metody. Pracuji s harmonizací čaker i s metodami Access Consciousness®. Pomáhám lidem reaktivovat jejich těla a navrátit ztracenou životní energii. Při své práci spolupracuji s anděli, a je-li toho třeba, dokážu zkontaktovat zemřelé. Více o mě v mém příběhu. Můj příběh si přečtěte zde>>

10 komentářů u „Výzva – zkuste každý den něco nového“

  1. Thank you for your praise and appreciation, I appreciate it and I am happy to accept it. It’s important to be able to accept all the good that’s on offer in life. Good day.

 1. My brother recommended I would possibly like this blog.
  He was once totally right. This put up truly made my day.
  You can not believe simply how much time I had
  spent for this information! Thank you!

 2. Hi there! I know this is sort of off-topic however I had
  to ask. Does running a well-established blog like yours
  require a massive amount work? I am completely new to running
  a blog however I do write in my journal on a daily basis.
  I’d like to start a blog so I can share my experience and
  views online. Please let me know if you have any kind of suggestions
  or tips for brand new aspiring blog owners.
  Thankyou!

  1. Hello. Thank you for complimenting my blog. I’m very pleased with you. Honestly, I contribute to my blog the moment I feel I have something to say. I don’t write any regular articles about anything just to write regularly. I have to have a flow. That’s how I feel.
   As far as running a blog is concerned, I think it’s a good idea to find some professional guidance (like an online course) before you start, where you learn the basics and then it goes by itself. There is always the opportunity and opportunity to further educate yourself and it is up to you how much you want and can devote. I too have gone through several courses, I am still in continuous education and I am still learning. I make my own lice, and I’m even more pleased when my work is praised. Gratitude 🙂 Thank you for your pleasant contribution..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *